Neohodnoceno

Sklenice 300 ml SZ1 - obdelníkový oplet - "černý drát"

Skleněná nádobka SZ1 o objemu 0,3 litru.

Odrátkovaná "černým" drátem, obdelníkovým opletem.

Vhodná jako dekorace, nebo dárek.

Skladem
Kód: 104
Značka: DekoDar
122 Kč
Kategorie: Drátkované nádoby
Hmotnost: 0.26 kg
? Objem: 0,3 L

Drátovaná sklenice, jako originální dárek do každé domácnosti a současně originální dekorace představující tradiční drátenické řemeslo. Každý výrobek je originálem, vyrobeným ručně.

Skleněná nádobka - objem 0,3 litru.

Obdelníkový oplet železným, "černým" drátem, bez povrchových úprav.

Výška nádoby včetně opletu – 12,5 cm

Průměr (největší) nádoby, včetně opletu – 8 cm

Váha nádoby, včetně opletu – 0,26 kg

Balení - kartónová krabice s vystýlkou z dřevité vlny.

 

Tato výjimečná dekorace je zaručeným originálem. Sklenička je opletena technikou starých mistrů drátenického řemesla. Drátkování nádob bylo v minulosti vítanou metodou prodloužení životnosti nádob, používaných převážně v domácnostech. Drátěným opletem se tak dala zachránit například prasklá hliněná, porcelánová nebo skleněná nádoba. Preventivně opletená nádoba samozřejmě zajišťovala předem vhodnou ochranu před nárazy a nejen, že snižovala riziko jejího poškození, ale současně také často zvyšovala její estetickou hodnotu.

V dnešní době odrátkované nádoby najdeme především kategoriích s názvy dárky a dekorace.  

Originalitu, jež představuje odrátkovaná dekorace, ocení zejména ti, kteří hledají vhodné tipy na dárky všeobecně, eventuálně tipy na vánoční dárky, popřípadě tipy na dárky do domácnosti, či tipy na dárky pro muže atd.

Uplatnění nalezne odrátkovaná nádoba i jako filmová dekorace, foto dekorace, dekorace do domácnosti, dekorace do interiéru nebo dekorace k aranžování apod.

 

DOPORUČENÍ

Protože se jedná o tradiční, drátenické řemeslo s využitím původní techniky, ale i původních materiálů, respektive železného, černého drátu, bez dalších povrchových úprav, doporučuje se uchovávat dekorace v suchém prostředí.